Uzņēmuma vēsture

Par mums

Uzņēmuma vēsture

Uzņēmums dibināts 2007. gadā ar nosaukumu Baltic Business Consulting. Tajā pašā laikā radās saīsinājums BBC, tomēr tas nav saistīts ar to pašu angļu televīzijas kanāla nosaukumu .

^

2007

Sākums

Līdz ar konsultāciju pakalpojumu sniegšanu finanšu un biznesa vadības jomā, mēs sākām nodrošināt tā saukto virtuālā biroja pakalpojumu. Toreiz šis pakalpojums bija pavisam jauns – par mums un par pāris citiem uzņēmumiem, kas sniedza šo pakalpojumu, avīzēs bija pat vairākas atzīmes.
^

2008

Uzņēmuma reģistrācija un grāmatvedība
Bieži vien līdz ar virtuālā biroja pakalpojumu paketi klientiem bija nepieciešama arī palīdzība uzņēmuma reģistrācijas procesā un  turpmākais atbalsts grāmatvedības un juridisko pakalpojumu veidā. Mēs novērojām, ka vienu un to pašu pakalpojumu cenas, kas tiek piedāvāti tirgū Latvijas rezidentiem un nerezidentiem, atšķirās vairākas reizes un pat par lielumu vairāk …

Mūsu sākotnējā koncepcija bija novērst šo netaisnīgumu, un pirmais sauklis tika formulēts šādi: “Pakalpojumi nerezidentiem par mājokļa cenām.” Tātad mūsu galvenie darbības virzieni bija trīs, un tie ir aktuāli arī šodien.

^

2010

Nekustamais īpašums
Daži no mūsu klientiem aktīvi iegulda līdzekļus nekustamā īpašumā, kas mudināja mūs attīstīt jauno darbības virzienu. Mācoties galvenokārt no praktiskās pieredzes, gadu gaitā esam panākuši ievērojamus rezultātus. Jau 10 gadus mēs esam veiksmīgi pārvaldījuši nekustamā īpašuma portfeli, kas tagad pārsniedz 10 000 m2 platību. Šis portfelis ietver dažādus objektus, piemēram, biroju ēkas, tirdzniecības centrus un vairākus dzīvokļus.
^

2011

Biznesa imigrācija
Svarīgākais stimuls biznesa imigrācijas attīstībai Latvijā sākas  2010. gadā ar programmu, kas pazīstama kā “uzturēšanās atļaujas saņemšanā nopirkot nekustamo īpašumu” (lai iegūtu uzturēšanās atļauju, bija nepieciešams iegādāties nelielu nekustamo īpašumu Latvijā). Šī programma tika ieviesta kā līdzeklis nekustamā īpašuma tirgus dzīvotspējas atjaunošanai pēc 2008. gada ekonomiskās krīzes, šī programma bija diezgan veiksmīga. Papildus nekustamiem īpašumiem mēs fokusējāmies uz mazāk populāriem, bet joprojām pieprasītiem risinājumiem, kas saistīti ar uzņēmumu pārvietošanu uz Latviju. Lai gan uzturēšanās atļaujas programma apmaiņā pret nekustamo īpašumu oficiāli izbeidzās 2014. gadā, uzņēmumu pārcelšanās no vienas valsts uz Latviju ir joprojām aktuāla, un mums ir liela pieredze šādu projektu īstenošanā.
^

2015

Birojs Tallinā
Tallinas biroja atvēršanu galvenokārt sekmēja Igaunijas nodokļu sistēma, kas ir pastāvējusi nemainīgā veidā kopš 2003. gada. Šī sistēma ir radījusi nodokļu vidi, kurā uzņēmējiem nebija nepieciešamības maksāt uzņēmuma ienākuma nodokļūs līdz brīdim, kad tie izmaksā dividendes. Līdzīgi Igaunijas modelim, 2018. gadā Latvija ieviesa nodokļu režīmu, kas faktiski iekļauj Igaunijas modeļa pamatprincipus. Tomēr jau pirms tam Tallinas birojs bija pierādījis savu efektivitāti, līdz ar ko turpina piedavāt pakalpojumus gan Latvijā gan Igaunijā.
^

2020

Personāls
Kopš 2020.gada sākam attistīt jauno virzienu, kas saistīts ar personāla vadību. Šī virziena attistība bija ka loģiskais solis uz tirgus pieprasījumu, kas ir saistīts ar darbaspēka trūkumu Latvijā.

Šajā laikā mēs esam palīdzējuši vairākiem klientiem risināt problēmas, saistītas ar personāla meklēšanu un atlasi, tostarp piesaistot darbiniekus no ārzemēm.

^

2024

Mūsdienas
Mēs cenšamies izmantot visas iespējas un tehnoloģijas, lai piedāvātu saviem klientiem plašāku un labāku pieprasīto pakalpojumu klāstu.