Uzturēšanās atļauja Latvijā

Palīdzēsim iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, veicot uzņēmējdarbību vai ieguldījumu

Latvija

Papildus biznesa atvēršanas un atbalsta pakalpojumiem BBCRiga saviem klientiem piedāvā tādu pakalpojumu kā uzturēšanās atļaujas saņemšana Latvijā. Uzturēšanās atļaujas iegūšanai Latvijā ir daudz dažādu veidu, taču mūsu firma specializējas uzturēšanās atļaujas saņemšanā, pamatojoties uz nodarbinātību, uzņēmējdarbību vai investīcijām.

Kādi ir ieguvumi no uzturēšanās atļaujas saņemšanas Latvijā

Uzturēšanās atļaujas saņemšana Latvijā nodrošina Latvijas un Eiropas Savienības pilntiesīga rezidenta statusu.

Tikmēr kā vīza dod iespēju atrasties valstī tikai 90 dienas pusgada laikā, uzturēšanās atļauja Latvijā noņem tādu ierobežojumu. Turklāt atšķirībā no vīzas, UA Latvijā piešķir tās īpašniekam (kā arī viņa ģimenes locekļiem) iespēju saņemt Latvijas personas kodu un elektronisko ID karti, kas nodrošina Latvijas iedzīvotāja oficiālo statusu. Tāds statuss, savukārt, sniedz ārzemniekiem dažādas iespējas, piemēram:

 • Iespēju atrasties Latvijas teritorijā neierobežotu laika daudzumu;
 • Iespēju pārvietoties Šengenas zonas valstu ietvaros bez papildus vīzām, uzturēšanās atļaujas visā darbības periodā, kā arī dzīvot šo valstu teritorijā termiņā līdz trīs mēnešiem, bez papildus atļauju noformēšanas;
 • Pieeja Eiropas veselības apdrošināšanai un citiem sociāliem pakalpojumiem;
 • Iespēja ātri atvērt biznesu Latvijā un Eiropas Savienībā;
 • Tiesības saņemt kredītu biznesa vadīšanai ar minimālo procentu likmi;
 • Atvieglots vīzas saņemšanas process uz citām valstīm (piemēram, ASV, Lielbritānija).

  Kas jāzina par uzturēšanās atļaujas saņemšanu Latvijā?

  Kāpēc man vajadzīga uzturēšanas atļauja (UA) tieši Latvijā? Tādu jautājumu uzdod mums daudzi ārvalstu klienti, izskatot dažādus Eiropas rezidenta statusa saņemšanas veidus.

  Pirmkārt, ārvalstu uzņēmējiem un investoriem Latvija ir ērta valsts komercdarbības veikšanai, pastāvot daudzām priekšrocībām uz citu valstu fona. Piemēram, pateicoties izdevīgam ģeogrāfiskam stāvoklim un attīstītai infrastruktūrai, Latvija ideāli kalpo par tranzīta «hub» starp ES un NVS valstīm, bet nokļūt ar lidmašīnu no Rīgas līdz jebkurai Eiropas galvaspilsētai var mazāk kā divās stundās. Tāpat Latvija ērta arī biznesam, kas nodarbojas ar tirdzniecību, kas tiek sasniegts uz virknes līgumu pamata ar citām valstīm, kā arī izmantojot vienoto Eiropas valūtu. Turklāt, neskatoties uz pastāvīgi augošo un stabilo ekonomisko situāciju, izmaksas darba samaksai un telpu nomai Latvijā joprojām ir vienas no pašām zemākajām ES, kas sniedz iespēju īpaši izdevīgi veikt komercdarbību valsts teritorijā. Pateicoties vispārējam augstam izglītības līmenim un vietējo darbinieku kvalifikācijai, darbinieku algošana kļūst ne tikai izdevīga, bet ir arī efektīvs ieguldījums jebkura biznesa nākotnes panākumos.

  Otrkārt, UA Latvijā laba ar to, ka valsts lieliski piemērota ne tikai komercdarbības veikšanai, bet arī pastāvīgai dzīvei uzņēmējiem, viņu darbiniekiem un ģimenēm. Latvijā ir labi attīstītas izglītības, medicīnas un tūrisma sfēras, nodrošinot pakalpojumu Eiropas līmeni visiem rezidentiem. Turklāt, jaunie iedzīvotāji reti izjūt valodas barjeru, kas tiek sasniegts uz vietējo iedzīvotāju bilingvisma rēķina – bez latviešu valodas, vairums pārzina gan krievu valodu, gan arī angļu valodu.

  Daudz vairāk par biznesa vadīšanas priekšrocībām un dzīvi mūsu valstī Jūs varat uzzināt sadaļā «Par Latviju».

   Uzturēšanās atļauja Latvijā uzņēmējdarbību vai investīcijas

   Pamatojums uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijā investīcijām

   Izplatītākie veidi saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā ir šādi:

   • Viena nekustamā īpašuma objekta iegādāšanās Latvijas teritorijā par summu, kas nav mazāk par 250 000 EUR;
   • UA kandidāts ir valdes vai padomes loceklis, prokūrists, ārvalstu uzņēmuma filiāles pārstāvis vai Latvijas firmas likvidators;
   • Summas, ne mazākas par 35 000 EUR investēšana jaunas vai funkcionējošas firmas statūtkapitālā;
   • Summas, ne mazākas par 280 000 EUR ieguldījums bankas subordinētā kapitālā, termiņā, ne mazāk kā uz 5 gadiem;
   • UA kandidāts ir ārvalstu komersanta pārstāvniecības pārstāvis Latvijas teritorijā;
   • Darba kontrakta noslēgšana ar vietējo darba devēju.

   Turklāt pastāv arī citi UA saņemšanas veidi Latvijā, par kuriem uzzināt vairāk jūs varat, sazinoties ar mums.

   Aprakstītie augstāk veidi dod iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā uz maksimālo 5 gadu termiņu. Paejot šim laikam, pastāv iespēja saņemt pastāvīgu uzturēšanās atļauju Latvijā, iepriekš nokārtojot latviešu valodas eksāmenu.

   Mūsu firma palīdz klientiem ne tikai saņemt uzturēšanās atļaujas Latvijā caur investīcijām biznesā, bet arī nodrošina pilnu pakalpojumu spektru tiešai uzņēmumu dibināšanai un apkalpošanai. Sazinieties ar mūsu speciālistiem konsultācijai, par uzturēšanās atļaujas saņemšanu Latvijā un vispiemērotākā veida izvēli.

   Nepieciešamie dokumenti uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijā

   1. Aizpildīta anketa;
   2. Fotogrāfija;
   3. Izziņa par sodāmības neesību;
   4. Dokuments, kas apstiprina nepieciešamā iztikšanas minimuma esamību;
   5. Dokuments, kas apstiprina paredzamo dzīvesvietu Latvijā;
   6. Kvīts par valsts nodevas apmaksu;
   7. Dokumenti, kas apstiprina tiesības uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijas Republikā;
   8. Izziņa par tuberkulozes slimības neesamību;
   9. Veselības apdrošināšana termiņā ne mazāku par gadu;
   10. Izsaukums (nepieciešams tikai noteiktos gadījumos).

   Migrācijas dienesta pieteikuma UA saņemšanai Latvijā standarta izskatīšana ilgst 30 dienas, taču nomaksājot divkāršu vai trīskāršu nodevu, pieteikuma izskatīšanas process samazinās līdz 5 darbadienām. Turklāt dažu valstu pilsoņi var saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā pēc vienkāršotas procedūras. Sazinieties ar mūsu speciālistiem lielākas informācijas saņemšanai par šo jautājumu.

    Mūsu pakalpojumi

    Uzturēšanās atļaujas saņemšana Latvijā

    Mūsu komanda palīdz  iziet uzturēšanas atļaujas reģistrācijas procesu gan nodarbinātības, gan uzņēmējdarbības, gan ģimenes apvienošanās nolūkā. Izmantojot individuālu pieeju, mēs piedāvājam vispusīgo atbalstu, dokumentu sagatavošanu. Uzticieties mums, lai šīs svarīgs process noritētu bez liekiem sarežģījumiem 

    Imigrācijas strīdu risināšana

    Sniedzam juridisko palīdzību Imigrācijas strīdu risināšana Latvijā. Mūsu komanda nodrošina kompetentus risinājumus sarežģītiem imigrācijas izaicinājumiem. Mēs piedāvājam visaptverošu atbalstu un pielāgotas stratēģijas, sākot no vīzu anulēšanas līdz uzturēšanās un darba atļauju atteikumiem. Uzticieties mums, lai aizsargātu jūsu tiesības 

    Uzticieties profesionāļiem - mēs sniedzam juridiskos pakalpojumus jau vairāk nekā 15 gadus!