Kāpēc nepieciešams virtuālais birojs Latvijā

Mar 2, 2015 | Jurisprudence, Latvija

Esot par vienu no pirmajām firmām Latvijā, kas sāka sniegt virtuālā biroja pakalpojumus Rīgā, mēs šajā rakstā vēlamies padalīties ar savām zināšanām un uzkrāto pieredzi šajā nozarē.

Ko nozīmē virtuālais birojs?

Ar Interneta un citu sakaru tehnoloģiju attīstību, attālināta biznesa vadīšana kļūst aizvien vienkāršāka. Šodien firmas klātbūtnei ārvalstu tirgū vairs nav vajadzīga dārgi maksājoša telpu noma un atsevišķa biroja uzturēšana. Pateicoties saskarsmes pieejamībai attālumā, bieži vien uzņēmējiem pietiek tikai ar sava uzņēmuma virtuālā biroja izveidošanu citā valstī, visas rūpes par praktiskiem jautājumiem uzdodot profesionāliem, tādā veidā būtiski ietaupot izdevumus.

Virtuālais birojs palīdz atbalstīt firmas darbību attālumā – pat citā valstī, turklāt neprasot personīgo klātbūtni uz vietas. Visbiežāk virtuālā biroja standarta pakalpojumi sevī ietver:

  • Juridiskās adreses noma un reģistrācija Rīgā: adrese, pēc kuras firma oficiāli reģistrē savu darbību. Bieži vien tā ir prestiža adrese pilsētas centrā.
  • Pasta adrese un korespondences pārsūtīšana: viss pasts, kas saņemts pēc juridiskās adreses var tikt pārsūtīts tālāk uz klienta izvēlēto adresi.
  • Virtuālais tālruņa numurs un fakss Latvijā: zvanot uz biroju, firmas partneri un klienti sazvana sekretāri, kas stādās priekšā kā firmas darbinieks, pieņem zvanu un atstāj atzīmi adresantam, vai pārsūta zvanu pa izvēlēto numuru. Tāpat, bieži vien tiek piedāvāta automātiskā numura pāradresācija, bet īpaši lieliem klientiem tiek piešķirts pat savs attālināts call–centrs.
  • Telpu noma pārrunām Rīgā: vajadzības gadījumā organizēt tikšanās ar darījuma partneriem, uzņēmējs var iznomāt iekārtotu telpu pārrunām pēc viņa virtuālā biroja adreses.

Kādas ir virtuālā biroja priekšrocības?

Kā tika minēts augstāk, vienai no galvenajām virtuālā biroja priekšrocībām var pieskaitīt būtisku izmaksu ekonomiju tā uzturēšanai salīdzinājumā ar fizisko biroju. Kā likums, virtuālā biroja nomas pakalpojumi visbiežāk tiek piedāvāti tikai par nelielu to vērtības daļu, kas rodas iznomājot fizisko telpu, nomaksājot visus komunālos pakalpojumus, kā arī izmaksājot sekretāram algu.

Otrkārt, virtuālais birojs ir viens no pašiem drošākiem firmas aktivitātes pierādījumiem noteiktā valstī vai pilsētā. Piemēram, esot virtuālam birojam Rīgā, ārvalstu firma paziņo par savu atrašanos Latvijas un Eiropas tirgū, ne tikai uz uzņēmuma reģistrācijas rēķina Rīgā, bet arī esot aktīvam tālruņa numuram un citiem biroja atribūtiem.

Kam piemērots virtuālais birojs?

Pirmkārt, virtuālais birojs ideāls nelieliem un jauniem uzņēmumiem, kuriem nav nepieciešamība pēc savas personīgās telpas, taču kuriem ir svarīga adrese pilsētas centrā korespondences saņemšanai, biroja tālruņa numurs ar sekretāru un iespēja izmantot telpas pārrunām Rīgā. Tāpat, virtuālais birojs var būt noderīgs uzņēmumiem, kas dod priekšroku strādāt attālināti.

Otrkārt, ārvalstu komersantiem, kas gatavojas veikt darbību Latvijas teritorijā, virtuālais birojs Rīgā dod iespēju uzturēt meitas uzņēmumu, firmas filiāli vai pārstāvniecību, turklāt nenodarbinot vietējos darbiniekus un nepārmaksājot par dārgi maksājošas telpas nomu, turklāt pastāvot pieejai saņemamai korespondencei, saglabājot juridisko adresi un esot vietējam tālruņa numuram.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties virtuālo biroju?

Pirmkārt, virtuālā biroja pakalpojuma devējam ir jābūt ērtai infrastruktūrai virtuālā biroja kontrolei, kas sevī ietver zvanu pāradresācijas procesus, korespondences un citu sakaru ar klientu pārsūtīšanu. Pateicoties desmitgadu pieredzei un modernu tehnoloģiju izmantošanai, BBCRiga var sniegt saviem klientiem kvalitatīvu servisu, kas apvienots ar pašu modernāko tehnoloģiju un atstrādātu procesu izmantošanu, kas ļauj mums nodrošināt pašu kvalitatīvāko procesu.

Otrkārt, nepareizi piemeklēts partneris virtuālā biroja vadīšanai var ne tikai nodarīt jums nevajadzīgas galvassāpes, bet pat sabojāt jūsu firmas imidžu. Piemēram, daži uzņēmumi, kas sniedz virtuālā biroja pakalpojumus, iepriekš nepārbauda savus klientus, kas var nozīmēt virtuālā biroja «dalīšanu» ar negodīgām firmām, kas izmanto šo pakalpojumu bieži vien kā savas nelegālās aktivitātes piesegumu. Tieši tālab firma BBCRiga vienmēr veic klientu identifikācijas procesu, kas ļauj mums iepriekš atsijāt klientus, kas veic aizdomīgas biznesa darbības. Šis process ļauj mums garantēt iznomājamās adreses labu imidžu un prestižu.

Nomājot virtuālo biroju Latvijā, ne pēdējo lomu spēlē sekretāra vairāku valodu pārzināšana. Tāpēc, mūsu klientu firmu pārstāvēšanas iespējām gan vietējiem, gan arī ārvalstu biznesa partneriem, BBCRiga profesionāli pārzina krievu, latviešu un angļu valodas.

Sīkāk ar mūsu piedāvājumiem par virtuālā biroja pakalpojumiem Rīgā, kā arī ar citiem servisiem, kas saistīti ar biznesa reģistrāciju un atbalstu Latvijā, jūs varat iepazīties mūsu mājaslapā.

Citas ziņas, kas jums varētu patikt

Pievienojieties BBCRiga un pacelsim jūsu biznesu jaunās virsotnēs

4 + 8 =

Kontakti