Grāmatvedība Latvijā: No kā sākt?

Jan 23, 2024 | Grāmatvedība, Nodokļi

Grāmatvedība ir neatņemamā veiksmīga uzņēmējdarbības sastāvdaļa. Uzņēmējam izpratne par grāmatvedības pamatiem var būt izšķirošs faktors, pieņemot optimālus lēmumus un nodrošinot finansiālu stabilitāti.

Šajā rakstā mēs aplūkosim galvenos grāmatvedības principus, par kuriem iesakām padomāt uzņēmējam.

Nodokļu režīma izvēle

Uzņēmējdarbības plānošanu vajadzētu sākt, izvērtējot vispiemērotāko reģistrācijas formu un nodokļu režīmu. Latvijā ir šādi varianti:

  • Fiziska persona, kas veic saimniecisko darbību vispārējā nodokļu režīmā
  • Patentmaksas maksātājs
  • Mikronodokļa maksātājs
  • Nodokļu maksātājs, paziņojot par saimnieciskās darbības nereģistrēšanu (populārs, piemēram, nekustamā īpašuma izīrēšanai) 

Juridiskās personas reģistrējas vispārējā nodokļu režīmā. Abos gadījumos ir vērts izvērtēt nepieciešamību reģistrēt PVN numuru.

Uzņēmuma reģistrācija

Pēc novērtējuma un nodokļu režīma izvēles ir jāreģistrējas un jālegalizē uzņēmējdarbības uzsākšana. Fiziskajām personām pietiek ar reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā, juridiskām personām ir jāveic reģistrācija Latvijas Uzņēmumu reģistrā.

Grāmatvedības metodikas izveide

Nosakiet galvenos principus un noteikumus, pēc kuriem tiks veikta uzskaite jūsu biznesā. Grāmatvedības metodikai jāietver noteikumi par visu darījumu fiksēšanu, sākot no preču un pakalpojumu iegādes līdz pārdošanai un nodokļu uzskaitei.

Atskaites

Latvijā atskaites tiek iesniegtas elektroniski EDS sistēmā. Atkarībā no nodokļu režīma un saimnieciskās darbības veida ir atkarīgi atskaites veidi un periodiskums.

Grāmatvedības programmatūras izmantošana

Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā daudzus programmatūras risinājumus grāmatvedības uzskaitei. Izmantojiet specializētu grāmatvedības programmatūru, lai automatizētu procesus un ietaupītu laiku. Daudzas programmas piedāvā automātisku atskaites ģenerēšanu un augšupielādi EDS.

Ārējas palīdzības meklēšana

Ja jums rodas grūtības vai jūtat, ka ar grāmatvedību tikt galā būs grūti, nekautrējieties vērsties pie profesionāļiem. Grāmatveža pieņemšana darbā vai konsultācija ar nodokļu speciālistu palīdzēs izvairīties no nopietnām kļūdām.

Grāmatvedības veikšana var būt sarežģīts un laikietilpīgs process. Ārpakalpojuma grāmatvedības uzņēmuma piesaiste var jūs atbrīvot no riskiem un nodrošināt uzticamu atbalstu jūsu biznesam.

Mūsu uzņēmums piedāvā pilnu grāmatvedības pakalpojumu klāstu uzņēmumiem visās īpašuma formās. Mums ir vairāku gadu pieredze grāmatvedības un nodokļu jomā, un mēs varam jums piedāvāt:

  • Individuālu pieeju katram klientam
  • Augstas kvalitātes pakalpojumus
  • Operatīvumu un savlaicīgu darbu
  • Pieejamas cenas

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par mūsu pakalpojumiem un saņemtu bezmaksas konsultāciju.

Citas ziņas, kas jums varētu patikt

Pievienojieties BBCRiga un pacelsim jūsu biznesu jaunās virsotnēs

8 + 14 =

Kontakti